درب

درب آسانسور در یک سیستم آسانسوری، دارای دو جنبه ایمنی و تزئینی می باشد و از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به دلیل جایگاهی که درب آسانسور دارد، باید در هنگام نصب آن مانند قسمت های دیگر مکانیکی آسانسور، بسیار دقت کرد، زیرا کمترین اشتباه ممکن است موجب تحمیل زیان های مالی فراوانی شود.

انواع درب آسانسور از لحاظ مکانیکی

  1. درب های نیمه اتومات

در این نوع سیستم، درب های نصب شده در طبقات از نوع لولایی بوده و درب کابین از نوع اتوماتیک می باشد، بنابراین چون یک درب با دست و درب دیگر به صورت اتوماتیک باز و بسته می شود، به این نوع درب ها، نیمه اتوماتیک گفته می شود. (البته امروزه کمتر درب های نیمه اتومات را مشاهده می کنیم، چراکه بیشتر از درب های گروه اتومات استفاده می شود.)

  1. درب های تمام اتومات

در این دسته، درب های طبقات نصب شده و همچنین درب کابین هر دو از نوع تمام اتوماتیک (تلسکوپی و سانترال) می باشد. منظور از تلسکوپی، بازشو به سمت چپ یا بازشو به سمت راست و منظور از سانترال بازشو از وسط می باشد.

  1. درب های ساده (لولایی)

درب های لولایی چون از پیچیدگی کمتری برخوردار هستند، بخش های مخلف آنها نیز کمتر است. چارچوب، لته، دستگیره، لولاها، دیکتاتور و کنتاکت  قطعات تشکیل دهنده یک درب لولایی می باشند.

 

با توجه به اهمیتی که درب کابین آسانسور دارد، مجموعه “سورن اطلس” بهترین نوع درب را از دو برند معروف و معتبر ویتور و فرماتور تهیه می کند. دو شرکت ویتور و فرماتور جز بهترین و پرسابقه ترین تولیدکنندگان قطعات آسانسور در جهان می باشند. این شرکت ها همواره بهترین و با کیفیت ترین درب های آسانسور را ارائه داده و رضایت مشتری ها را به دست می آورند. مجموعه “سورن اطلس” با وارد کردن این درب ها توانسته هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ ایمنی، شرایط ایده آلی برای آسانسور ها فراهم کند.